Rss

Archives for : Pružiny

Tlačné pružiny mohli bychom nalezt ve většině mašinech a předmětech, které použivame každý den

Malokdo ví, že existuje pár typů pružin. Skoro všichní z nás slučuje pera jenom s pery tlačnými, které jsou nejpopularnějším žánrem per. Je to základní a mnohdy také i poslední mysl lidí, kdy mají něco řict o perách. Táto věc je víc komplikovaní než myslíte.

Continue reading “Tlačné pružiny mohli bychom nalezt ve většině mašinech a předmětech, které použivame každý den” »

Zkrutné pružiny se vyrábějí často

Zkrutné pero je šroubovitou válcovou pružinou, které má přinejmenším jeden a půl činného závitu. Je kompetentní přijímat zevní síly působící v jejích rovinách vertikalních k symetráli vinutí působící krouticí moment ve smyslu stáčení nebo rozvinování. Tyč je při působovaní zkrutného pera namáhán na ohyb.

Continue reading “Zkrutné pružiny se vyrábějí často” »

Co nyní nejlépe vědět o používaní průmyslových pružin – shrnutí

Pružiny jsou nezbytné v různorodých průmyslových továrnách – počínajíc od výroby automobilů a končíc na zemědělství. Kvůli tak širokému používaní se označují velikou různorodosti – na trhu je dostupné velké množství druhů pružin a látek, ze kterých jsou vyraběné. Už v vozidlech – zároveň v hotových výrobkách, jako např. automobily, a těch použitých do průmyslových činností – můžou fungovat pružiny zkrutné, kuželovité a tážné. Bez nich nemůže fungovat moc přístrojů, rovněž těch nejnovějších.

Continue reading “Co nyní nejlépe vědět o používaní průmyslových pružin – shrnutí” »

Jak pracují hodiny?

Zřídkakdo ví jak funguje tak povšechný předmět jakým jsou hodiny. Většina z nás nosí hodinky na ruce a vůbec uvažuje o tím jak ve skutečností pracují. Věřime, že se nám povede Vám to vyložit.

Hodiny jsou složitým strojem a mají mnoho dílů. Každá z ních je velmi významná. Pokud jedna část nefunguje kompletní hodiny mají problem s pracovaním.

Continue reading “Jak pracují hodiny?” »