Rss

Výrobu kovových per používa se odlišný surovin

Všechny mašiny, které uživame každého dne skládají se z celého množství částí. Každa z týchto dilů je velice významna a plní svou funkce. Jistě všechny dily musejí být efektivné, aby celý stroj dobře fungoval a nám sloužil.

Pružiny ve strojích

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com

Při návrhu pera musíme většinou spočitat průměr jejího drátu, počet činných závitů a její volnou rozvleklost. Proto musíte vybrat zatěžující sílu, průměr pera a její surovinu.

Kovové pera se produkuje tvarovaním za tepla nebo za studena. Metoda výroby závisí na druhu pera, požadovaných vlastnostech a velikostech užitého materiálu. Pro produkce kovových pružin uživa se pár materiálů. Nejčastějí je to korozivzdorná ocel nebo slitina měď. Šroubovité tažné pružiny jsou vyráběny z drátů a tyčí kruhového průřezu s konstantním průměrem. Pružina zpravidla navíjená zastudena, pozdějí muže být dále tepelně zpracována.

Produkce pružin v dnešní době (odkaz) běžně je samočinná. V speciálných tovarnách, které produkují jen pera je pár robotů, které vykonují celou prací. Samozřejmě lidé musejí kontrolovat činnost mašiny a je to nutné pro jejích dobré fungovaní. Avšak automatizace urychlila a usnadnila výrobení pružin.

kov

Źródło: www.morguefile.com

Při promačkávání za studena je polotovar při pokojové temperatuře umístěny do průtlačnice a je – pomůckou, která je nazývaná průtlačníkem – vytěsnuty naproti jeho pohnutí. Je to možne díky tomu, že většina metalů se dá tvarovat. Jsou také hliníkové směsy, které není možno tvářet za pokojové teploty. V tímto případě je potřeba surovinu ohřát na konkretní temperaturu. Ohřevem se zvyšuje tvařitelnost metalu a dochází k poklesu běžného vzdoru.

Každá pružina měla by mít několik kontrolí. Jde tady o kvalitu suroviny a kvalitu produktů. Můžeme tady vydělit tří etapy, první je počáteční kontrola, potom revize v postupě sámé výroby a na koncí revize konečný. Důraz je kladen na velikosti a tvrdost suroviny.

V tovarnách můžete nabýt nejznamější žánry a rozměry per, tehdy jde o řadovou produkce. Možne je rovněž zamluvení meně popularních typů, mlůvime tady o výrobě kusové. Pera je možne produkovat na několik metod, všechno zaleží na tím jaké pero chceme. Před koupením pružiny pečlivě zkontrolujte jaký žánr pera potřebujete. Jestli nejste pevný můžete poprosit o pomoc kutila nebo mechanika.

Comments are closed.