Rss

Tak dlouze něco hledáme, až to nakonec získáme.

Za sedmero řekami a sedmero pahorky jsme našli to, co jsme vyhledávali už hezky odedávna a zároveň jsme to neviděli před nosem. Hledáme různorodé předměty tam, kde si myslíme, že budou, a nehledáme v prostorech, kde se vyskytují nejvíce.

plochý

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com
Často se stává, že máme ideu, ale ne úplně správně víme jakou.

Rozjímáme jak co udělat, ale ustavičně nám nic nepřichází na myšlení. Není od věci, použít předměty, jaké nám jsou k dispozici. Hlavně zrovna tyto věci jsou nejlepší a neobvyklé pro většinu kdo je uzří. Inspirace se občas namáhavě nachází. Ačkoli ji máme úplně před očima, najednou nám ztrácí se a nemusíme ji už najít. Jestliže nás cosi nadchlo, jestliže to nemůžeme učinit hned, zaznamenáme si to do sešitu, abychom to nezapomněli v nedalekých hodinách. Inspirace je něčím neobyčejným – populární nabídka. A proto, jestliže nás již nadchlo, bylo by ztrátou, kdybychom to nevyužili. Především veškeré uplatňujeme od lidi, co tomu rozumí. No jo, ale i oni musí odněkud brát idei. Pouze i obyčejné písmeno A dokáže být bezvadným prostředkem pro dokonalé konání. Její soustava je tak udělaná, že se dá formovat originální předměty. Přejeme si být originální a dokonalí, tak jdeme do jiných zemí a odhalujeme nápady tam. Když ji už najdeme a vracíme se domů, mnohokrát zjistíme, že to co jsme si přinesli, jsme už dávno měli na rukou. Písmenko A můžeme dát vzhůru nohama i vleže a rovněž roztřídit na kusy. Máme více způsobu, než se domníváme. Inspirací nám smí být i dětské cvičiště. Hračky, které tam jsou a jak jsou rozdělené. Znázorňují labyrint objektů, které znázorňují síť. Jinou možností je vrchol listnatých stromů. Na jaře, a hlavně jak květy jsou jíž rozkvetlé, formuje nádhernou dekoraci.

Všechno kolem toho, nám usnadňuje se více vcítit do přírodních myšlenek, s pomocí kterých naše pustá mysl, zůstane zaplněná krásnými nápady – Nevím, co bych dělal, kdyby to nebylo Inspirace. Všude kolem nás se nachází hodně věci, jaké by se mohly hodit do našich pokojů. Jenom je nutno pouvažovat jak a kde, by se daly použít.

Comments are closed.