Rss

Jak pracují hodiny?

Zřídkakdo ví jak funguje tak povšechný předmět jakým jsou hodiny. Většina z nás nosí hodinky na ruce a vůbec uvažuje o tím jak ve skutečností pracují. Věřime, že se nám povede Vám to vyložit.

Hodiny jsou složitým strojem a mají mnoho dílů. Každá z ních je velmi významná. Pokud jedna část nefunguje kompletní hodiny mají problem s pracovaním.

Hodinařstvírozděluje hodiny do dvou primárních grup, a každá z tíchto grup má dvě podskupiny. Prvni grupa to strojky mechanické, které dalé rozčleňujeme na natahovací a automatické hodiny. Druhá grupa to strojky quartz, které dál dělime na elektronické ručičkové a digitální.

budovy - hodiny

Autor: suchosch
Źródło: http://www.flickr.com

Výroba pružin , kterých použivá se v hodinařství není lehká, protože obvykle jsou to doopravdy drobné pružiny, které musejí být pečlivě udělané. Jejích role je doopravdy základní.

Dnes na internetu koupite všechno, co chcete. Též pera mohli byste koupit v internetové prodejně. Ačkoliv myslime, že hodnotnějším nápadem je koupení pružin k hodinek v hodinařství. Máte tehdy pevnost, že pružina bude dobrá. Hodiny jsou opravdu délikatním strojem, a podstané je, aby se zaujímal níma profesionalní hodinař.

Nejpopularnějším druhem hodinek jsou mechanické natahovací strojky. Strojek je poháňovaný nataženým perem svým postupujícím rozbalováním. Pružina se zavinuje natahováním přes korunku. Běžné hodiny vydrží jeden, možne, že dva dny. Hodiny nejlepšíjakosti budou pracovat až dva tydny.

hodiny sluneční

Autor: Petr Dadák
Źródło: http://www.flickr.com

Pokud jde o samočinné hodinky to výpada to trochu jinak. Pružinu v strojku samočinným zavinuje pohyb ruky při obvyklém nošení hodinek. Takové hodinky mohou pracovat okolo 2 dnů, te nejkvalitnější hodinek je to kolem 2 tydnů.

Máme jistotu, že většinu z nas nejméně někdy v svým životě interesovalo jak uvnitř vypadají hodinky. Někteří z nás se snažili rozebrat hodinky, aby vědět jak vlastně funguje. Pozdějí potížem mohlo byt složení hodinek tak, aby ještě náležitě fungovaly. Hodinky jsou doopravdy komplikovaným strojem, a jen profesionál bude mohl skvělé hodinky napravit.

Když kupujete hodinky s výjimkou podoby velmi podstatné je to, co hodinky mají uvnitř. Idealní hodinky mají uvnitř perfektní součástí, též pružiny, protože mají one vliv velké působení na pracovaní celých hodinek.

Comments are closed.