Rss

Výkonné hospodářství bez hnojiv? Dnes to není možné!

Vývoj technologie úplně změnil oblast hospodaření. Zemědělství se stalo mnohem výkonnější a začalo přinášet zisky. Rozumní majitele statků začali investovat do nejmodernějších prostředků a nářadí pro zvýšení úrody ovoce a zeleniny či obilovin. Větší sklízeň samozřejmě znamená větší výnosy, a větší výnosy umožňují další modernizaci hospodářství.


Dobrá hnojiva – základ pěstování rostlin

Hnojiva se dnes považuje za jeden z nejdůležitějších elementů každého hospodářství.

Většina statkářů si vůbec nedokáže představit úspěšné pěstování ovoce, zeleniny či obilí bez kvalitních hnojiv. Pod pojmem hnojiva rozumíme látky nebo směsi látek používané za účelem zlepšení růstu rostlin. Hnojiva obohacují půdu o potřebné látky (především dusík, mají pozitivní vliv na její úrodnost a zabraňují půdní erozi|Díky obsahovi tzv. makroživin (mezi které patří dusík, fosfor a draslík) hnojiva mění.

Druhy hnojiv a způsoby jejích použití

pokoje

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Existují dva základní druhy hnojiv: organické a neorganické.Ve skupině přírodních hnojiv najdeme tzv. zelené hnojení, čili pěstování konkretních druhů rostlin, které vážou vázat určité látky ve svých nadzemních či podzemních částech. Pak stačí dostat tyto rostliny do půdy, aby prospěšné látky mohly začít hnojiva mají hodně plusů, zvýšují kvalitu půdy, jsou ekologické a levnější než ta neorganická. Navíc používání kompostu nás zbaví odpadů z kuchyně.

Neorganická hnojiva můžeme rozdělit do několika dalších skupin: máme hnojiva jedno a vícesložková, hnojiva tekutá, pevná a plynná.

Pokud jde o metodu nanášení, hnojiva se aplikují buď na půdu, nebo přímo na listy rostlin.

nádrže na hnojivo

Autor: Jennifer Morrow
Źródło: http://www.flickr.com

Jak skladovat neorganická hnojiva? V správně zvolených nádržích!

Benzinova pumpa

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com

Pro bezproblémové skladování průmyslových hnojiv je třeba investovat do kvalitních nádrží – naše webové stránky. Kontejnery tohoto druhu se dnes vyrábí především z trvalého plastu. Moderní způsob výroby garantuje vysokou odolnost vůči nízkým teplotam a UV záření. Většina nádrži má speciální dvojitou konstrukci, která zabraňuje únikům minerálních směsi – . Nádrže na hnojivo se snadně transportují – můžeme k tomu použít například vysokozdvižný vozík.

Firmy, kteřé se zabývají výrobou nádob na hnojivo, rozšiřují svoji nabídku a začinají prodávat rovněž nádrže na jiné chemické látky, mimo jiné na AdBlue.

AdBlueto název vysoce čístého roztoku syntetické močoviny, který se používá dnes v Automobilovém průmyslu pro úpravu výfukových plynů motorů Diesla na úroveň stanovených limitů. Nádrže na AdBlue mají moderní konstrukci, snadno se transportují a navíc jsou vybavený specialním výdejním zařízením

Comments are closed.